WikiStrinda er Strinda historielags leksikon over historiske personer, begivenheter og bilder i tidligere Strinda kommune, Trondheim kommune og Trøndelag fylke.

WikiStrinda er også på Facebook, besøk oss her.


Norske krigsgraver i utlandet

Fra WikiStrinda
Hopp til: Navigasjon, søk

2. Verdenskrig 1940-45. NORSKE KRIGSGRAVER I UTLANDET

Opplysninger:
LAND/GRAVSTED/NAVN STILLING TJ GREN FØDT DØD GRAV

ALGERIE
Bone War Cemetery
ARNTZEN Sigfred Arnfinn Fyrbøter Handelsflåten 21.04.1917 22.03.1944 VC4
HELLERUD Johannes Donkeymann Handelsflåten 19.09.1898 08.12.1942 VI A 2
WRIGHT Charles James Båtsmann Handelsflåten 01.04.1879 15.07.1943 V E 11

Dely Ibrahim War Cemetery
KRISTIANSEN Walter Kokk Handelsflåten 03.04.1914 24.11.1945 1 J 18

El Alia Cemetery
KYNØ Karl Båtsmann Handelsflåten 13.09.1892 29.04.1943 12 H 23

Le Petit Lac Cemetery
JOHANSEN Nils Sjømann Handelsflåten 16.09.1921 08.04.1944 ED1
NORENG Bjørn Cesar Sjømann Handelsflåten 18.10.1928 13.11.1945 E B 34
SVENSEN Olaf Magnus Sjømann Handelsflåten 29.11.1892 20.05.1944 ED3

AUSTRALIA

Lutwyche Cemetery Queensland
EGELAND Bernt Sjømann Handelsflåten 23.08.1920 05.12.1944 79A19

BELGIA

Blankenberge Town Cemetery

BERNTZEN Oscar Ewall Kapteinløytn Sjøforsvaret 01.10.1901 03.12.1944 1939/45 H

CANADA

Halifax - Camp Hill Cemetery
ABRAHAMSEN Alf Menig Hæren 05.04.1914 23.07.1942 2R 7 ft West
ANDREASSEN Hans Egil Skipsfører Handelsflåten 26.11.1890 10.02.1942 XX”C” 58 ft East
BERGSLID Paulus Sjømann Handelsflåten 06.04.1914 22.02.1942 XX”C” 60 ft East
BREIVIK Jørgen Martin Sjømann Handelsflåten 10.02.1886 13.05.1942 XX”C” 50 ft East
ELGESEM Hans Hjalmar Maskinmester Handelsflåten 12.10.1889 30.09.1940 2P 58 ft West
HALVORSEN Erling Sjømann Handelsflåten 10.09.1918 23.06.1942 2R 9 ft West
JOHANSEN Hans Alfred Maskinist Handelsflåten 28.04.1896 24.04.1941 2K 103 ft West
JONASSEN Anker Sjømann Handelsflåten 31.03.1900 31.10.1940 2P 52 ft West
JØRGENSEN Normann Anker Sjømann Handelsflåten 04.05.1922 16.11.1940 2P 48 ft West
KRØBLE Sivert Maskinmester Handelsflåten 26.08.1883 22.02.1942 XX”C” 55 ft East
LARSEN Kristen Martin Sjømann Handelsflåten 11.10.1919 11.02.1942 XX”C” 63 ft East
LØSNES Einar Harald Sjømann Handelsflåten 09.02.1924 10.04.1941 2K 106 ft West
MIDBØ Mathias Skipsfører Handelsflåten 21.12.1899 04.04.1942 XX”C” 52 ft East
MOEN Hans Sjømann Handelsflåten 24.07.1910 09.09.1940 2P 64 ft West
NILSEN August Tømmermann Handelsflåten 11.11.1880 21.05.1942 XX”C” 47 ft East
THORSEN Thoralf Sjømann Handelsflåten 04.06.1898 04.11.1940 2P 33 ft East
TJØM Sverre Thomas Sjømann Handelsflåten 15.07.1919 20.03.1941 2M 69 ft West

Halifax – St John’s Anglican Cem
ANDERSEN Anders Martin Stuert Handelsflåten 26.01.1876 27.11.1944 101
BARØ Carl Magnus Sjømann Handelsflåten 12.02.1892 25.03.1943 102
BEKLUND Leonhard Sjømann Handelsflåten 30.01.1896 21.12.1942 105
EILERTSEN Erling Alf Sjømann Handelsflåten 21.01.1896 21.11.1942 106
JOHANNESSEN Sverre Johan Sjømann Handelsflåten 06.12.1915 10.10.1942 109
JOHANSSON Arnold U.d.m. Sjøforsvaret 14.09.1913 04.02.1943 103
LEITE Harald Marius Sjømann Handelsflåten 25.01.1904 14.01.1943 104
OPSTAD Finn Sjømann Handelsflåten 06.12.1918 10.10.1942 110

Lunenburg - Hill Crest Cemetery
ASKELAND Oddmund Fenrik Sjøforsvaret 26.08.1908 08.12.1940
MIKKELSEN Rudolf Johan Løytnant Sjøforsvaret 18.07.1890 01.07.1941 1 C 117 5
NILSEN Thorleif Ingemann U.d.m. Sjøforsvaret 07.04.1921 02.01.1942 1 C 117 4
SKIFJELD Herman U.d.m. Sjøforsvaret 08.09.1905 08.12.1940 1 C 124 4

Sydney – Hardwood Hill Cemetery
GUNDERSEN Elias Buerstad Styrmann Handelsflåten 25.10.1902 24.12.1942 42 U 5 1

St John's Newfoundland –Anglican C
NÆSS Oscar Julius Maskinmester Handelsflåten 26.07.1898 28.08.1942 D 24 19

DANMARK

Tranebjerg kirkegård Samsø
BECKER Hermann Hirsch Fenrik Luftforsvaret 30.07.1920 21.03.1945 K3

EGYPT

Moascar War Cemetery
CORNELIUSSEN Audun Maskinmester Handelsflåten 01.11.1905 12.08.1942 3 D 14
STEBEKK Ole Båtsmann Handelsflåten 31.01.1913 16.08.1942 3D7

Suez War Memorial Cemetery
GUNDERSEN Albert Maskinist Handelsflåten 03.07.1907 08.09.1942 2C1
JOHANSEN Andreas U.d.m. Sjøforsvaret 05.02.1914 02.11.1942 2 C 13
KARLSEN Karl Bertin Teodor Motormann Handelsflåten 03.08.1903 11.03.1944 3 D 14
TAARNESVIK Aasmund U.d.m. Sjøforsvaret 14.04.1920 30.06.1942 2A4

EIRE

Crossmolina Co Mayo –Kilmurray C
RASMUSSEN Nils Bjørn Kvartermester Luftforsvaret 02.08.1917 25.10.1942

Duncormick - Little Granqui Cem
GULLESTAD Hans Skipsfører Handelsflåten 27.01.1892 01.04.1941

Wexford - St Ibar's Cemetery
LIE Otto Fyrbøter Handelsflåten 04.10.1896 08.10.1941 K 77 (COLL)

FRANKRIKE

Berneuil tyske krigskirkegård
ANDERSEN Leif Holberg Styrmann Handelsflåten 08.03.1916 22.09.1940 II-27-1149

Dunkirk Town Cemetery - Nord
LEIFSETH Henning Løytnant Luftforsvaret 17.04.1915 21.07.1942 II 3 28

Le Havre -Ste Marie Cemetery

UKJENT Sjøforsvaret 67 I 5

FÆRØYENE

Tórshavn kirkegård
ANDERSEN Knut Øhre U.d.m. Sjøforsvaret 12.07.1923 08.11.1941
BOTTEN Kristian Odd Løytnant Sjøforsvaret 06.10.1910 02.10.1941
HILDREMYR Johanne Sivil
LARSEN Arthur Karsten U.d.m. Sjøforsvaret 12.05.1922 03.03.1943
NØRINGSETH Peder Elias U.d.m. Sjøforsvaret 20.04.1899 17.11.1942
SLINNING Hilmar Konrad U.d.m. Sjøforsvaret 11.03.1890 30.01.1943
STRUCK Arne U.d.m. Sjøforsvaret 30.07.1919 19.11.1941

GAMBIA

Fajara War Cemetery
JACOBSEN Erling Maskinmann Handelsflåten 19.05.1900 25.03.1943 IV D 4

GHANA

Takoradi European Public Cemetery

HANSEN Gunerius Hans Fyrbøter Handelsflåten 05.05.1904 21.09.1942 22

IRAK

Habbaniya War Cemetery
KRISTIANSEN Oskar Magnus 1. styrmann Handelsflåten 28.08.1914 26.03.1945 VI C 1

ISLAND

Reykjavik - Fossvogur kirkegård
ANDERSEN Georg Marensius Sjømann Handelsflåten 28.11.1912 28.03.42 Under monumentet
ANDERSEN Ørnulf U.m.m. Sjøforsvaret 23.08.1910 10.05.1945 C 39 15
BRANDAL Johan Peder Elias Skipsfører Handelsflåten 17.08.1888 13.02.1943 Under monumentet
DEVOLD Ole Maskinist Handelsflåten 08.06.1873 09.08.1941
ELLINGSEN Einar Leonard Styrmann Handelsflåten 21.07.1891 11.02.1942 Under monumentet
HARALDSEN Harald Menig Hæren 12.01.1916 26.12.1944 C 39 16
JOHANSEN Andor Karolius Maskinmester Handelsflåten 28.05.1895 19.09.1941
KROGH Eilif Christian von Fenrik Luftforsvaret 12.11.1915 17.09.1942 C 39 16
LERSTANG Søren Sjømann Handelsflåten 03.10.1889 12.09.1942 Under monumentet
LILJEDAL Skjalg Tormod Kvartermester Luftforsvaret 15.07.1918 17.09.1942 C 39 18
MONSLAUP Oskar Sjømann Handelsflåten 16.06.1915 16.03.1941
OLSEN Finn Moe U.m.m. Sjøforsvaret 04.01.1902 10.05.1945 C 39 14
PEDERSEN Thorvald Sandrup Emil Skipsfører Handelsflåten 29.09.1887 01.03.1941
ROALD Jens Kaare Flysoldat Luftforsvaret 02.05.1918 11.12.1941 C 39 21
RØBERG John Birger Menig Hæren 23.06.1923 25.02.1944 Under monumentet
SIVERTSEN Kristian Charles Kvartermester Luftforsvaret 11.07.1922 17.09.1942 C 39 19
TAARNESVIK Arne Johannes Kvartermester Luftforsvaret 01.04.1915 04.11.1942 C 39 13

Reykjavik gamle kirkegård
KNUTZEN Emilius Overkanoner Sjøforsvaret 25.12.1885 22.09.1940

ISRAEL
Ramleh War Cemetery
JOHANSEN Egil Fenrik Sjøforsvaret 24.09.1917 06.07.1941 P 28
NIELSEN Erling Andreas Skipsfører Handelsflåten 27.11.1892 06.07.1942 R 46

ITALIA

Bari War Cemetery
EYLERTSEN Erling Rasch Maskinist Handelsflåten 29.01.1898 02.12.1943 14 A 2
FOLKVORD Ole Christensen U.d.m. Sjøforsvaret 06.07.1909 14.12.1943 14 B 31
HALTVIK Johan Bernhard Stuert Handelsflåten 09.09.1899 27.01.1945 11 F 7
HANSEN Einar Oliver Styrmann Handelsflåten 12.02.1891 14.12.1943 14 E 7
JACOBSEN Olav U.d.m. Sjøforsvaret 07.04.1902 02.12.1943 14 E 12
LARSEN Malfred Bendik Fyrbøter Handelsflåten 12.08.1896 16.12.1943 6E3
PETTERSEN Rolf Steinar Kokk Handelsflåten 01.06.1922 10.07.1944 11 E 11
SAMUELSEN Jacob Skipsfører Handelsflåten 23.08.1886 05.09.1943 14 E 33

Catania War Cemetery
ANDERSEN Sverre Bjørnskau Maskinmester Handelsflåten 02.01.1889 25.12.1943 2 F 49
OLSEN Richard Martinius U.d.m. Sjøforsvaret 17.03.1899 24.09.1943 2 F 25

Firenze War Cemetery
KRISTIANSEN Anker Fenrik Sjøforsvaret 18.06.1911 14.08.1944 6C1

Napoli War Cemetery
EIDSØREN Carl Reinhard Fyrbøter Handelsflåten 22.09.1893 19.03.1944 2 P 15

LIBYA

Benghazi War Cemetery
NIELSEN Jørgen Marthinius Maskinist Handelsflåten 23.02.1882 16.02.1944 3 A 22

NEDERLAND

Vlodrop klosterkirkegård
HOLTER Arne Helle Sersjant Luftforsvaret 13.11.1918 04.11.1944

NEW ZEALAND

Wellington – Karori Cemetery
HANSEN Hans Adriens Sjømann Handelsflåten 21.07.1940 144 E/P3

Auckland – Hillsborough Cemetery
NYBERG Otto Johannes Sjømann Handelsflåten 22.12.1917 18.10.1940 10 B 436

POLEN

Pozen Old Garrison Cemetery
ESPELID Halldor Sersjant Luftforsvaret 06.10.1920 29.03.1944 IX A COLL

SIERRA LEONE

Freetown - King Tom Cemetery
EDVINSEN Edvin Marcelius Maskinist Handelsflåten 02.05.1904 07.07.1941 3 C 11
NIELSEN Henry Stuert Handelsflåten 21.07.1908 21.01.1942 6E7
THORSTENSEN Oscar Charles Stuert Handelsflåten 29.05.1893 23.10.1943 5E6

SVERIGE

Tjørn – Klövedal kyrkogård
KRISTIANSEN Reidar U.d.m. Sjøforsvaret 12.12.1923 01.03.1943

Landskrona - St Johannes kyrkogård
LUNDIN Karl Axel Menig Hæren 14.06.1916 08.09.1943

SYD-AFRIKA

Johannesburg – Braamfontein Cem
NIELSEN Halfdan Thoner Løytnant Sjøforsvaret 11.01.1909 05.09.1941 G SEC 25066

TUNISIA

Massicault War Cemetery
VAARDAL Haakon Styrmann Handelsflåten 27.10.1915 31.03.1944 IV J 7

TYSKLAND

Dürnbach War Cemetery
DIETRICHSON Gustav Fenrik Luftforsvaret 02.05.1921 20.04.1945 V G 18-2-

Hannover – Limmer War Cemetery
HULTHIN Leif Eric Woodrow Fenrik Luftforsvaret 23.07.1918 22.10.1943 XI F 14

Reichwald Forest War Cemetery
BAKKE Finn Ørnulf Løytnant Luftforsvaret 23.09.1921 25.02.1945 XV D 15

UNITED KINGDOM
Aberdeen - Grove Cemetery
ERIKSEN Ferdinand Fyrbøter Handelsflåten 27.03.1899 20.01.1940 LAIR 1631
PEDERSEN Paul Donkymann Handelsflåten 03.10.1894 20.01.1940 LAIR 1631

Bacton - St. Andrew Churchyard
DITHMANSEN Lars Trygve Stuert Handelsflåten 15.03.1911 07.09.1941 G5
EDVARDSEN Eivind Andreas Maskinmester Handelsflåten 11.10.1884 07.09.1941 G6

Belfast City Cemetery
HALGJEM Hallvard Styrmann Handelsflåten 26.02.1897 06.12.1942 G Ex VI 225 PR
JANSEN John Båtsmann Handelsflåten 09.01.1912 13.12.1941 G T1 312 PR
KARLSEN Karl Trygve Maskinmester Handelsflåten 23.10.1889 20.12.1941 G T1 309 PR

Berwick-upon-Tweed Cemetery
TORKELSEN Andreas Styrmann Handelsflåten 24.04.1901 03.02.1940 C A 939

Bristol - Arno's Vale Cemetery
BORGEN Trygve Nilsen Sjømann Handelsflåten 07.02.1922 15.05.1941 RRR 787
LISLEVAND Salve Sjømann Handelsflåten 27.03.1894 22.11.1943 Q 290
NILSEN Haakon Arnfeldt Jaeger Fyrbøter Handelsflåten 15.05.1904 01.09.1942 RRR 748

Cardiff -Cathays Cemetery
BØE Haakon John Menig Hæren 15.05.1909 15.06.1943 E G 198
HANSEN Alf Ludvig Maskinmester Handelsflåten 16.02.1897 09.03.1943 E G 212
HOPLAND Olaf Fyrbøter Handelsflåten 03.02.1903 02.01.1941 E J 2375
KARLSEN Henry Wang Fyrbøter Handelsflåten 28.06.1909 29.09.1941 E G 214
KRISTIANSEN Hans Sjømann Handelsflåten 22.06.1919 02.01.1941 E J 2382
PEDERSEN Ole Toresius Sjømann Handelsflåten 11.11.1864 02.01.1941 E G 215
STENSEN Sigurd Fyrbøter Handelsflåten 29.12.1912 02.01.1941 E J 23.83
AANONSEN Svein Andreas Theodor Styrmann Handelsflåten 15.12.1897 10.07.1941 E G 217

Dartmouth - Long Cross Cemetery
BØRMARK Kristian Fyrbøter Handelsflåten 22.04.1912 09.07.1942 G 257
ERIKSEN Einar Andreas Motormann Handelsflåten 15.03.1912 09.04.1941 G 347
JOHANNESSEN Johan Alfred Sjømann Handelsflåten 16.11.1896 19.11.1942 G 227

Dumfries -Troqueer New Burial Gr
ABRAHAMSEN Abraham Styrmann Handelsflåten 29.09.1882 06.03.1943 2ND EXT H 49
BØRRESEN Einar Sersjant Hæren 19.01.1914 26.06.1943 2ND EXT H 48
ERLANDSEN Atle Arnfred Menig Hæren 10.03.1904 28.06.1940 2ND EXT H 110
HERVIG Otto U.m.m. Sjøforsvaret 06.03.1919 18.02.1942 2ND EXT H 52
LARSEN Henrik Maskinmester Handelsflåten 06.05.1882 20.02.1942 2ND EXT H 51
LUNDLIE Almar Ferdinand Korporal Hæren 23.03.1915 28.06.1941 2ND EXT H 55
SØRENSEN Søren Maskinmester Handelsflåten 08.07.1881 11.02.1942 2ND EXT H 53
WESTNES Konrad Edvin Menig Hæren 17.08.1879 11.03.1942 2ND EXT H 50
Edinburgh - Colinton Parish Chyd
VENNESLAND Olaf Menig Hæren 14.05.1905 21.12.1945 Q 28 PR

Edinburgh - Eastern Cemetery

EDVARDSEN Ingvar Einar Sjømann Handelsflåten 09.05.1919 11.09.1942 C 124

Edinburgh - Seafield Cemetery

RASMUSSEN Rasmus Kvartermester Sjøforsvaret 24.06.1910 20.04.1941 RQ3

Falmouth Cemetery
JOHNSEN Edmund Ingebrikt U.d.m. Sjøforsvaret 03.12.1921 02.07.1944 K C 22

Gibraltar (North Front Cemeyery)

HERMANSEN T Sjømann Handelsflåten British Plot 3614
KARLSON G A Sjømann Handelsflåten British Plot 3604

Glasgow - Cardonald Cemetery
BERG Olav Margido Sjømann Handelsflåten 23.08.1903 06.12.1941 D 1924 A
CASPERSEN Oscar Karinius Maskinist Handelsflåten 19.10.1895 21.06.1941 D 1925
CRISTOPHERSEN Rolf Sjømann Handelsflåten 31.08.1899 10.11.1942 D 1924
HANSEN Birger Osvald Motormann Handelsflåten 04.08.1911 05.12.1941 D 1924
JOHANNESEN Einar Donkeymann Handelsflåten 06.02.1908 22.04.1941 D 1925
KRISTIANSEN Karl Johan Fredrik Maskinmester Handelsflåten 24.12.1880 31.12.1940 D 1833 A
PEDERSEN Paul Otto Sjømann Handelsflåten 06.07.1881 25.01.1943 2020 A
PETTERSEN Peder Gunerius Båtsmann Handelsflåten 15.11.1887 27.04.1941 D 1925 B
SELVIK Johan Hermann Maskinist Handelsflåten 16.02.1889 26.01.1941 D 1833 B
SIMONSEN Emil Kristian Sjømann Handelsflåten 24.05.1893 31.10.1941 D 1925A
SULEN Joakim Wilhelm Sjømann Handelsflåten 02.07.1918 06.02.1943 2020 A

Glasgow - Lambhill Cemetery
GJENDEMSJØ Kasmer Maskinist Handelsflåten 07.01.1908 04.11.1942 R 2114

Great Yarmouth – Caister Cemetery
ØSTENSJØ Magne Menig Hæren 06.03.1917 18.09.1941 M 485

Greenock Cemetery
ANDREASSEN Nils Ove Tømmermann Handelsflåten 21.11.1888 22.02.1941 CCC 1033

Grimsby - Scartho RoadCemetery
EID John Styrmann Handelsflåten 19.06.1907 14.10.1942 116 F 9

Kirkwall - St. Olaf's Cemetery
BERNTZEN Berner Sjømann Handelsflåten 15.11.1895 20.03.1940 5 17 A
BJAARSTAD Adrian Skipsfører Handelsflåten 02.02.1898 27.01.1940 5 18 A
BRANDVIK Johan Messegutt Handelsflåten 18.01.1917 27.01.1940 5 28 A
GULLIKSEN Anders Sjømann Handelsflåten 02.06.1887 20.03.1940 5 17 G
HANSEN Stian Sjømann Handelsflåten 11.08.1918 20.03.1940 5 19 A
HOLMEN Martin Anton Sjømann Handelsflåten 24.02.1921 27.01.1940 5 26 B
JENSEN Storm Louis Sjømann Handelsflåten 02.11.1900 27.01.1940 5 24 B
LARSEN Carsten Messegutt Handelsflåten 28.09.1916 27.01.1940 5 20 B
LIER Harry Camillo Stuert Handelsflåten 16.02.1896 27.01.1940 5 26 A
LUND Trygve Maskinmester Handelsflåten 13.08.1897 27.01.1940 5 24 A
MELKERSEN Arthur Meier Maskinist Handelsflåten 21.09.1897 27.01.1940 5 18 B
NESSE Søren Knutsen Kokk Handelsflåten 22.07.1908 27.01.1940 5 20 A
RASMUSSEN Thorvald Severin Styrmann Handelsflåten 06.12.1908 27.01.1940 5 22 A
SYLTE Martin Menig Hæren 02.08.1907 06.05.1940 5 30
VABU Ottar Erling Fyrbøter Handelsflåten 17.02.1905 08.05.1940 5 23
UKJENT Handelsflåten 5 24a
UKJENT Handelsflåten 5 24b
UKJENT Handelsflåten 5 28b
UKJENT Handelsflåten 5 28c

Lerwick New Cemetery
DRENG Rolf Menig Hæren 14.11.1916 09.12.1941 7 3 LOWER
JOHANSEN Hans Arnolf U.d.m. Sjøforsvaret 09.09.1915 16.05.1942 7B 5 LOWER
RAVN Johan Daniel Stub Fenrik Luftforsvaret 06.08.1916 01.05.1940 9 34 UPPER

Liverpool -Allerton Cemetery
JOHNSEN Kjell Løytnant Sjøforsvaret 01.10.1910 27.07.1945 1 B 52

Liverpool -Anfield Cemetery
ALFSVÅG Rasmus Styrmann Handelsflåten 21.02.1903 12.05.1942 3 993 RR COLL
ALLUM Lars Sjømann Handelsflåten 11.11.1909 07.02.1941 3 1089 COLL
ANDRESEN Andreas Leonard Kvartermester Sjøforsvaret 29.11.1894 24.08.1942 3 991
BLIKSHAVN Jenius Styrmann Handelsflåten 12.09.1893 25.04.1943 3 998 PR COLL
BUGGE Kjell Løytnant RN/H.fl. 19.01.1904 21.10.1942 3 998 PR COLL
CHRISTENSEN Andreas Sjømann Handelsflåten 04.01.1941 3 1088 PR
DAHL Helge Sjømann Handelsflåten 05.06.1911 20.10.1940 6 1416
EKEBERG Haakon Elektriker Handelsflåten 26.11.1905 12.03.1941 3 995 PR COLL
EVENSEN Olaf Motormann Handelsflåten 18.09.1899 23.02.1943 3 996 PR COLL
HANSEN Haldor Klarus Sjømann Handelsflåten 13.02.1886 22.07.1940 3 1088 PR
HOEL Bersvend Osvald Sjømann Handelsflåten 05.01.1905 12.03.1941 3 995 PR COLL
IVERSEN Alv Didrik Kokk Handelsflåten 18.05.1912 26.03.1942 3 997 PR
JAKOBSEN Jakob Børresen Sjømann Handelsflåten 12.08.1886 25.10.1941 3 996 PR
JENSEN Josef Amandus Maskinist Handelsflåten 20.07.1892 14.01.1942 3 997 PR
JOHANSEN Johan Emanuel Maskinmester Handelsflåten 10.08.1875 21.03.1941 3 1089 PR
KNUTSEN Hans Kristian Sjømann Handelsflåten 01.08.1895 10.12.1945 3 998 PR
KOLLENES Johannes Sjømann Handelsflåten 17.06.1921 07.03.1941 3 1089 PR
KORSVIK Odmund Johan Sjømann Handelsflåten 28.10.1915 30.04.1942 3 993 PR COLL
KRISTENSEN Ludvig Charles Telegrafist Handelsflåten 18.09.1895 15.08.1942 3 991 PR
KVINGE Ingvald Konrad U.m.m. Sjøforsvaret 19.12.1919 15.09.1942 3 991
LARSEN Haakon Albert Båtsmann Handelsflåten 15.02.1913 12.03.1943 3 998 PR COLL
LARSEN John Smører Handelsflåten 01.06.1915 01.04.1942 3 993 PR COLL
MADSEN Øivind U.d.m. Sjøforsvaret 27.02.1919 20.01.1941 3 1098
MELSOM Aage Pumpemann Handelsflåten 17.02.1919 27.03.1941 3 995 PR COLL
MØLLER Kristian Bernhard Kokk Handelsflåten 20.10.1917 24.09.1942 3 997 PR COLL
NILSEN Arnor U.m.m. Sjøforsvaret 07.10.1916 12.09.1941 3 997
PEDERSEN Erling Ness Styrmann Handelsflåten 12.09.1916 16.12.1941 3 996 PR COLL
PETTERSEN Petter Leif Georg Sjømann Handelsflåten 06.09.1918 28.05.1941 3 996 PR
SKÅR Anton Albert Sjømann Handelsflåten 16.03.1916 10.06.1941 3 996 PR
SNEFJELLÅ Steinar Bang Fyrbøter Handelsflåten 08.12.1920 04.02.1942 3 997 PR
SUNDE Arne Stuert Handelsflåten 27.12.1899 23.09.1942 3 991 PR

London –Greenwich Cemetery
ALVHEIM Peder Martin U.d.m. Sjøforsvaret 28.02.1906 06.06.1941 8 E 342 PR
ANDERSEN Alf Sjømann Handelsflåten 03.04.1895 01.09.1940 E 339 PR
ANDERSEN Otto Styrmann Handelsflåten 15.05.1896 11.11.1941 E 345
AUSTRHEIM Haakon Olav U.d.m. Sjøforsvaret 03.08.1921 05.11.1942 E 365
BORGERSEN Halfdan Sverre Fyrbøter Handelsflåten 19.12.1897 30.06.1942 E 361 PR
FLO Martin Menig Hæren 29.08.1912 02.04.1942 E 359 PR Joint
GRANSTRØM Einar Emil Sjømann Handelsflåten 28.06.1911 24.08.1941 E 339
HAGEN Anton Marensius Sjømann Handelsflåten 15.04.1877 30.09.1941 E 332 PR
HANSEN Anton Olaf Sjømann Handelsflåten 17.08.1893 27.06.1941 E 343 PR
HANSEN Helge Kjell Viggo U.d.m. Sjøforsvaret 10.08.1920 03.03.1942 E 357
HANSEN Morten Andreas Wiese Maskinist Handelsflåten 19.11.1884 14.11.1941 E 344 PR
JENSEN Alfred Marius Hilberg Fyrbøter Handelsflåten 06.07.1897 13.12.1941 E 344 PR
JENSEN Einar Sjømann Handelsflåten 26.05.1917 02.09.1941 E 333
JESPERSEN Thorbjørn Båtsmann Handelsflåten 19.08.1916 21.08.1941 E 321
JOHANSEN Johan Edvind Maskinmester Handelsflåten 11.11.1896 29.12.1941 E 356 PR
JOHANSEN Jørgen Anton Tømmermann Handelsflåten 30.08.1889 27.08.1940 E 338
LICHTWARK Wilhelm Sjømann Handelsflåten 21.11.1891 31.01.1942 E 356
LINDLAND Sander Larsen Sjømann Handelsflåten 23.09.1872 24.01.1941 E 350 PR
LORENTZEN Lars Martinus Sjømann Handelsflåten 26.09.1921 15.07.1940 E 347
LØKEN Arnt Sjømann Handelsflåten 01.04.1919 06.01.1943 E 373 PR
MATHIESEN Adolf Styrmann Handelsflåten 19.07.1896 26.02.1942 F 357 PR
NORDAL Olaf Mortensen Maskinmester Handelsflåten 21.10.1891 18.07.1942 E 362 PR
PETTERSEN Gustav Emil Sjømann Handelsflåten 18.05.1909 12.07.1944 R 374
RIISE Ivar Thorleif Menig Hæren 19.09.1900 31.07.1942 E 362 PR
ROTH Rolf Matros kl II Sjøforsvaret 25.11.1915 21.08.1941 E 321
RYGH Harald Sjømann Handelsflåten 27.02.1920 05.08.1942 E 369
STRAND Alfred Sjømann Handelsflåten 17.08.1921 26.09.1941 E 320
SVÄRD Sigurd Konrad U.d.m. Sjøforsvaret 15.10.1912 11.12.1942 E B 381 PR
THORSTENSEN Einar Krag Sjømann Handelsflåten 14.04.1889 22.12.1942 E 372
WINTHER Frithjof Menig Hæren 22.06.1913 16.04.1941 F 330 PR

Lynes Royal Naval Cemetery
JACOBSEN Ivar Sjømann Handelsflåten 04.03.1913 07.03.1941 P 3 24

Macduff – Myrus Cemetery
BRATSBERG Birger Korporal Hæren 05.10.1915 15.09.1943 D1

Newcastle-on-Tyne - St.Andrew Jesm.
ANDERSEN Bernhard Olai Fyrbøter Handelsflåten 28.11.1889 21.11.1941 P 316
BRUNGOT Lars Messegutt Handelsflåten 03.03.1923 12.01.1941 P (UNCON) 308
HANSEN Halvdan Didrik Styrmann Handelsflåten 29.11.1892 05.03.1943 P 310
HANSEN Oliver Johannes Båtsmann Handelsflåten 08.08.1903 24.11.1941 P 317
JØRGENSEN Artur Marius Motormann Handelsflåten 25.07.1899 20.01.1941 P 338
LØFGREN Sigurd Marinius Sjømann Handelsflåten 18.07.1922 13.06.1940 P 343
MOEN Odvar Marius Kokk Handelsflåten 22.04.1919 02.09.1941 P 337
OLSEN Kristian Sjømann Handelsflåten 10.05.1894 27.12.1941 P 315
PEDERSEN Andreas Maskinist Handelsflåten 07.06.1879 13.02.1943 P 313
PEDERSEN Søren Sjømann Handelsflåten 01.11.1895 06.03.1941 P 333
TØNNEVOLD Børre Olsen Maskinmester Handelsflåten 07.01.1882 28.04.1941 P 334

Newcastle-on-Tyne - St. John's Westg
BERTELSEN Henry Fyrbøter Handelsflåten 19.09.1905 08.08.1945 P 164

North Bute Cemetery
HALLERAKER Gunnar Larsen Pumpemann Handelsflåten 23.02.1900 25.04.1941 K 47

Olrig New Cemetery
SCHOU John Løytnant Luftforsvaret 24.09.1913 19.03.1941 A 108

Portland Royal Naval Cemetery
MÆLE Adolf Olai Karl Skipsfører Handelsflåten 29.02.1884 09.07.1942 R C PORTON 724

Port Talbot – Goytre Cemetery
ANDERSEN Albin Maskinist Handelsflåten 26.07.1872 31.07.1940 8B2

Southampton – Hollybrook Cemetery
EILERTSEN Karsten Edvard Sjømann Handelsflåten 22.03.1920 11.03.1942 E3 1

Swansea – Danycraig Cemetery
JOHANSEN Hans Fyrbøter Handelsflåten 02.03.1903 12.01.1942 I 381 PR
WATHNE Sigurd Maskinist Handelsflåten 12.02.1898 26.03.1942 I 318

Thurso - Mount Vernon Cemetery
DAHL Anton Martinius Smører Handelsflåten 09.05.1900 07.02.1944 E 37
EHNEBOM Oskar Thommy Stuert Handelsflåten 05.02.1916 07.02.1944 E 37
ELLEFSEN Peter Maskinist Handelsflåten 13.08.1884 07.02.1944 E 37
STORSTEEN Haakon Maskinist Handelsflåten 13.01.1883 07.02.1944 E 37
UKJENT E 36

Westray - Old Pierowall Churchyard
NILSSEN Nils Jørgen 1. styrmann Handelsflåten 28.09.1894 06.04.1940

USA

Saranac Lake, N.Y. Pine Ridge Cem
ABRAHAMSEN Alfred Thorvald Stuert Handelsflåten 09.04.1920 13.09.1945
BERGE Olav Bernhard Sjømann Handelsflåten 18.02.1920 02.02.1945
BRAKSTAD Rasmus Meidel Sjømann Handelsflåten 08.06.1920 08.01.1943
BØHLER Harry John Reinholdt Sjømann Handelsflåten 23.01.1921 15.10.1944
ENGH Haakon Andreas Tømmermann Handelsflåten 31.10.1914 17.07.1945
ERIKSEN Otto Wilhelm Elektriker Handelsflåten 26.09.1906 1942
FORSBERG Karl Eugen Stuert Handelsflåten 30.09.1911 25.05.1944
HALVORSEN Anker Emil Sjømann Handelsflåten 09.05.1921 06.03.1944
HARKESTAD Elias Sjømann Handelsflåten 10.12.1910 18.03.1945
MAGNUSSEN Trygve Stuert Handelsflåten 19.09.1897 25.07.1945
NYBORG John Handelsflåten 1917 1945
OLSEN Birger Kornelius Motormann Handelsflåten 10.10.1903 18.11.1942
PAULSEN William Motormann Handelsflåten 28.04.1922 05.01.1945
ROGNVED Torvald Handelsflåten 1910 1942
SVENDSEN John Otto Sjømann Handelsflåten 18.11.1916 04.02.1943
AAS Hilda Handelsflåten

Forest Lawn, Norfolk Virginia
GJERSTAD Ingvald Maskinist Handelsflåten 02.09.1899 29.01.1943
SIRING Jakob Arnfinn Matros Handelsflåten 23.11.1913 29.01.1943

Eksterne lenker