WikiStrinda er Strinda historielags leksikon over historiske personer, begivenheter og bilder i tidligere Strinda kommune og Trondheim kommune, samt områder påvirket av trøndere. WikiStrinda inneholder også artikler av nasjonal interesse, spesielt knyttet til emigrasjon fra Trøndelag.

WikiStrinda er også på Facebook, besøk oss her.


Miljøhuset

Fra WikiStrinda
Revisjon per 11. nov. 2010 kl. 18:42 av Torbjorn (diskusjon | bidrag)
(diff) ← Eldre revisjon | Nåværende revisjon (diff) | Nyere revisjon → (diff)
Hopp til navigering Hopp til søk
Miljøhuset
Foto: Bydelsavisa Strinda

Miljøhuset ligger mellom miniboligene på Bromstad, og fungerte opprinnelig som vaktmesterbolig i Bromstadenga Borettslag (som eier huset), før det tidlig på nittitallet fikk betegnelsen miljøhus.

Etter noen år der aktiviteten rundt huset lå litt stille, ble det på en generalforsamling i 2009 vedtatt at huset fortsatt skulle være miljøhus, og en egen miljøgruppe som skulle stå for driften, ble opprettet.

Det ble lagt nytt gulv, vegger ble revet og malt, og i dag fremstår lokalet som stort og åpent, med plass til rundt 50 til bords.


Kilde

  • Bydelsavisa Strinda nr. 10 2010